علی مهرپویا، مدیرعامل کاراشاب در الکامپ ۱۴۰۳ کاراشاب؛ خیزِ بلند مخابرات ایران برای بازارهای جدید

۱۲تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۳۴ AM 75

علی مهرپویا، مدیرعامل کاراشاب در الکامپ ۱۴۰۳ کاراشاب؛ خیزِ بلند مخابرات ایران برای بازارهای جدید

الکامپ مهم‌ترین و بزرگترین رویداد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران است و فعالان این عرصه هر ساله تلاش می‌کنند تا با حضور در این نمایشگاه جدیدترین خدمات و دستاوردهای‌شان را ارائه کنند.

به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران ،کاراشاب که این روزها در حال ورود به عرصه‌های جدید حوزه فناوری و ارتباطات با طراحی و راه‌اندازی از محصول‌ها و سرویس‌های متنوع است نیز در این رویداد با دستی پر حاضر شده‌است، کاراشاب یکی از شرکت‌های زیرمجموعه مخابرات ایران است، و در مأموریت جدید، نقش بازوی اجرایی شرکت مادر در حوزه‌ی اقتصاد دیجیتال را به‌عهده گرفته‌است.

علی مهرپویا، مدیرعامل کاراشاب درباره‌ی برنامه های این شرکت در سال پیش‌رو می‌گوید: کاراشاب در سال ۱۴۰۳ روی کسب‌وکارهای نو و تامین نیازهای آن‌ها تمرکز کرده است. ما در این مجموعه با پشتوانه‌ی بیش‌ از ده‌سال ارائه‌ی خدمات تخصصی به شرکت مخابرات ایران، تصمیم گرفته‌ایم این خدمات را برای مجموعه‌های دیگر نیز قابل دسترس کنیم. علاوه بر این‌ها، ضرورت تمرکز و سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی کسب‌وکارهای نو، ما و مخابرات ایران را مجاب کرده تا در مقام لجستیکی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای استارتاپ‌ها و صاحبان ایده‌های نو و تازه وارد اکوسیستم اقتصاد دیجیتال شویم.

در این رویکرد جدید قصد داریم تا برخی زیرساخت‌ها را برای کسب‌وکارهای نوپا که گستردگی زیادی در بازار دارند فراهم کنیم. کاراشابِ جدید می‌کوشد «حلقه‌ی اتصال کسب‌وکارهای جدید و نوپا» باشد، و از این رهگذر با شناسایی کسب‌وکارهای جدیدی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات زمینه‌های اتصال آن‌ها به زیرساخت‌های ارتباطی ایران را فراهم کرده و از این طریق برای آن‌ها ارزش‌آفرینی کنیم.

مدیرعامل کاراشاب در بخش دیگری از این گفت‌وگو درباره‌ی خدمات جدید این مجموعه که در نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۳ معرفی می‌شود توضیح داد و گفت: در راستای شعار تعریف شده‌ی ما در سال ۱۴۰۳، از مهم‌ترین برنامه‌های ما در نمایشگاه الکامپ امسال معرفی و ترویج «استودیو کسب‌وکار» است؛ استودیویی به وسعت ایران که قرار است پلتفرم اصلی مأموریت جدید ما باشد. در استودیو کسب‌وکار ما آماده‌ایم که به ایده‌های جدید، طیف وسیعی از امکانات را ارائه کنیم؛ امکاناتی که می‌تواند به کسب‌وکارش کمک کرده و برای آن‌ها خلق ارزش کند. این برنامه‌ی کلان در راستای یکی از مهم‌ترین اهداف مخابرات ایران است که در همه‌ی این‌ سال‌ها  تلاش کرده که یکی از بازیگران اصلی اقتصاد دیجیتال کشور باشد.

مدیرعامل کاراشاب در ادامه گفت:  گسترش اقتصاد دیجیتال در ایران بدون حضور و مشارکت فعال مخابرات ایران، امری ناممکن است، و ما  تلاش می‌کنیم در چارچوبی خلاق و چابک، زمینه‌های توسعه شرکت‌ها و کسب‌وکارها و در نهایت توسعه اقتصاد دیجیتال کشور را فراهم کنیم. کاراشاب آماده است تا در تمامی مراحل زنجیره‌ی تأمین اقتصاد دیجیتال نقش‌آفرینی، و بازارهای جدیدی را تصاحب کند، و منابع درآمدی را صرفا در انحصار خام‌فروشی خدمات ارتباطات نگه ندارد.

کاراشاب در الکامپ ۱۴۰۳ که از ۹ تا ۱۲ تیر ماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود در سالن‌های ۸ و ۹ پذیرای فعالان اقتصاد دیجیتال و صاحبان ایده‌های نوآور است.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
جست و جو
روزنامه نسیم
گزارش تصویری
پیوندهای مرتبط