فرمانده مرزبانی فراجا:

امنیت در مرزهای شمال کشور برقرار است/ پل های مرزی آستارا از مهمترین پل های کشور

۷آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۲ AM 109

امنیت در مرزهای شمال کشور برقرار است/ پل های مرزی آستارا از مهمترین پل های کشور

فرمانده مرزبانی فراجا گفت: امنیت کامل در مرزهای شمال کشور به ویژه استان گیلان برقرار است و هیچ‌گونه مشکل امنیتی در این منطقه نداریم.

سردار احمدعلی گودرزی در جریان بازدید از پل مرز زمینی آستارا در مرز جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در جمع خبرنگاران با اشاره به انسداد مرزی در مرز آستارا اظهار کرد: حوزه مرزی هنگ مرزی آستارا با این اقدام و کمک استاندار گیلان در زمینه انسداد مرزی، تکمیل می‌شود و می‌تواند در تامین امنیت منطقه نقش‌آفرینی کند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه خود دیپلماسی بسیار قوی و اطمینان بخشی دارد، افزود: با دوستانمان در مرزبانی کشور پاکستان و همچنین عمان و کشورهای مختلف همسایه ایران ارتباط نزدیکی داریم و مرزبانان ما به صورت لحظه‌ای هر اشکالی که در مرزها ایجاد شود را با همتایان خود در کشورهای همسایه با ارتباط دوستانه رفع می‌کنند.

سردار گودرزی با اشاره به مرمت پل مرز زمینی آستارا تصریح کرد: این پل، پل دوستی و مودت برای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان است.

وی با اشاره به اینکه پل دیگری به جهت تسهیل و تسریع در آمد و شد کامیون‌های صادراتی به سمت ایران بر روی رودخانه مرزی آستارا چای در مرز دو کشور ایران و آذربایجان ساخته شده است که مسیر جدیدی محسوب می‌شود، ادامه داد: به همکارانمان گفته‌ایم که در ساخت این پل جدید اتومبیل رو، تسهیل شود و موانعی بر سر راه نباشد تا دو کشور همسایه ایران و آذربایجان در آینده نزدیک این گذر مرزی و پل جدید را افتتاح کنند.

فرمانده مرزبانی فراجا با تاکید بر اینکه امروز مرزهایمان از امنیت لازم برخوردار است و با همه همسایگان خود ارتباط نزدیکی داریم، گفت: جمهوری اسلامی ایران با تمام کشورهای همسایه خود تبادل تجارت دارد و مرزبانان ما در زمینه تسهیل‌گری در تجارت وظایف خود را به نحو شایسته انجام می‌دهند تا مانعی بر سر راه نباشد.

گودرزی با بیان اینکه پل آستارا از پل‌های مرزی بسیار مهم ایران با کشور همسایه جمهوری آذربایجان است، عنوان کرد: آنچه که مسلم است یک دوستی و مودت بسیار خوبی در حال انجام است و هیچ مشکل امنیتی در منطقه دیده نمی‌شود و مرزبانان غیور ما که چشمان بیدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، برای ایجاد امنیت و تسهیل در مباحث اقتصادی همواره از آمادگی کامل برخوردار هستند.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
جست و جو
روزنامه نسیم
گزارش تصویری
پیوندهای مرتبط