استاندار گیلان:

آستانه اشرفیه مقصد گردشگری مذهبی گیلان باشد

۲۹آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۵ PM 35

آستانه اشرفیه مقصد گردشگری مذهبی گیلان باشد

استاندار گیلان، صنایع دستی و تولیدات کشاورزی آستانه اشرفیه را برند دانست و بیان کرد: مقدمات تبدیل آستانه اشرفیه به عنوان مقصد گردشگری زیارتی فراهم می‌شود.

اسدالله عباسی در حاشیه آیین معنوی غبارروبی حرم مطهر آقا سید جلال الدین اشرف(ع) در آستانه اشرفیه در گفت وگو با خبرنگاران، ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (س) و فرا رسیدن هفته بسیج، اظهار کرد: توفیق حضور در این مراسم معنوی را پیدا کردیم.

وی در ادامه توسعه حرم را جزء مطالبات مردم شهرستان آستانه اشرفیه دانست و افزود: برای توسعه حرم و بازآفرینی فضاهای پیرامونی برنامه‌ریزی شده و سازمان برنامه و بودجه ۱۰۸ میلیارد تومان اعتبار را اختصاص داده؛ از محل ردیف های استانی به ویژه برای امور فرهنگی نیز هزینه خواهیم کرد.

آستانه اشرفیه مقصد گردشگری مذهبی گیلان باشد

استاندار گیلان از شهرداری آستانه اشرفیه خواست با حمایت معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اعتبارات لازم جهت بازآفرینی شهری را پیگیری کند و گفت: با کمک اداره کل اوقاف استان و هیئت امنای حرم مطهر و امام جمعه و سپاه شهرستان هرچه سریع‌تر طرح توسعه را دنبال می‌کنیم و در این مسیر نیازمند همکاری مردم و ذی‌نفعان هستیم.

آستانه اشرفیه مقصد گردشگری مذهبی گیلان باشد

عباسی از اعلام پیشنهاد برادرخواندگی حرم مطهر سید جلال الدین اشرف(ع) آستانه اشرفیه و امامزاده ابراهیم(ع) در کشور عراق خبر داد و خاطرنشان کرد: امامزاده ابراهیم (ع) از فرزندان امام حسن مجتبی(ع) است لذا طی توافق وزارت امور خارجه سفیر ایران در عراق با سفیر عراق در ایران، به دنبال برقراری ارتباط هستیم تا علاوه بر تقویت ظرفیت‌های گردشگری مذهبی، فرصت‌های تجاری و اقتصادی نیز برجسته شود.

وی صنایع دستی از جمله مرواربافی و تولیدات کشاورزی آستانه اشرفیه به ویژه برنج و چای و بادام زمینی را برند دانست و بیان کرد: با محوریت اداره کل اوقاف استان، مقدمات تبدیل آستانه اشرفیه به عنوان مقصد گردشگری زیارتی فراهم می شود.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
جست و جو
روزنامه نسیم
پیوندهای مرتبط