فرمانده سپاه قدس گیلان خبر داد:

بسیج، امید ملت ایران است

۲۹آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۳ PM 160

بسیج، امید ملت ایران است

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه ویژه‌برنامه‌های هفته بسیج امسال با شعار «بسیج؛ امید ملت ایران» آغاز شده، گفت: امسال تعداد ۹۷۶۳ برنامه در سطوح و لایه‌های مختلف برای بزرگداشت هفته بسیج برنامه‌ریزی شده است.

سردار حمید دامغانی در نشست با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، اظهار کرد: بسیج متعلق به همه بوده و مدیریت بسیج با سپاه است، در همه عرصه‌های مورد نیاز انقلاب، نظام و مردم ورود می‌کند.

وی با بیان اینکه فلسفه شکل‌گیری بسیج از مردم است، افزود: بسیج منحصر به فعالیت در یک عرصه نیست. معنویت، تقوا و پایبندی به اعتقادات در بسیج پررنگ‌تر است و همین تفاوت منجر به حرکت می‌شود، معنویتی که ایجاد حرکت نکند از نظر ما کامل نیست که در بسیج، معنویت ایجاد حرکت می‌کند.  

سردار دامغانی با بیان اینکه تفکر و حرکت بسیجی اهمیت دارد، گفت: به فرمایش مقام معظم رهبری پایه اصلی تفکر بسیجی، احساس مسئولیت است. احساس مسئولیت، باعث حرکت می‌شود. از دیگر خصوصیات بسیج بصیرت، فهم عمیق از دین، شناخت راهبرد دشمن است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه بسیج زیر پرچم ولایت حرکت می‌کند، بیان کرد: اخلاص بسیار زیاد بسیجی‌ها به کارشان برکت می‌دهد، امداد و کمک الهی ناظر به اقدامات بسیجی‌هاست که در دفاع مقدس بسیار شاهد آن بودیم.

وی با بیان اینکه شرایط خاصی را در عرصه بین‌المللی داریم، تصریح کرد: اتفاقاتی را در حوزه بین‌الملل شاهد هستیم که نشان از حضور جبهه استکبار دارد، اتفاقات اخیر پیروزی مقاومت را حکایت می‌کند، این روزها شاهد درگیری بین اعضای شورای امنیت هستیم.

سردار دامغانی افزود: جنگ در غزه یک وجه آن نظامی است، اما وجه اصلی، نشان دهنده شکست نظامی و امنیتی غیر قابل جبرانی است که رژیم صهیونیستی خورد. مورد بعدی هم شکست رسانه‌ای است که بر پیکره این رژیم وارد شده و همه دنیا بر علیه آنان بسیج شده‌اند. بطوریکه حتی برخی راهپیمایی‌های کشورهای اروپایی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین از راهپیمایی کشورهای اسلامی شلوغ‌تر شده و با عملیات الاقصی مشروعیت بخشی رژیم صهیونیستی زیر سوال رفت.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه اصحاب رسانه در متن اصلی این جنگ هستند، گفت: اصحاب رسانه از این رژیم اعتبارزدایی می‌کنند و خوی وحشی‌گری آنها را به اطلاع جهانیان می‌رسانند و نشان می‌دهند قائل بودن آن‌ها به آزادی، شعاری پوچ است.

وی با بیان اینکه ویژه‌برنامه‌های هفته بسیج امسال با شعار «بسیج؛ امید ملت ایران» آغاز شده، تصریح کرد: امسال تعداد ۹ هزار و ۷۶۳ برنامه در سطوح و لایه‌های مختلف برای بزرگداشت هفته بسیج برنامه‌ریزی شده که ۵۸ برنامه شاخص استانی، ۵۳۲ برنامه اقشار، ۱۱۲۳ برنامه ناحیه‌ای و شهرستانی است.

سردار دامغانی با بیان اینکه تمرکز عمده ویژه‌برنامه‌های هفته بسیج محله‌ای و برنامه‌محور است، گفت: برنامه‌های بزرگداشت هفته بسیج در همه عرصه‌ها با محوریت ایجاد نشاط اجتماعی اجرا می‌شود، ۱۰۲۵ برنامه ورزشی است که ۴۴ برنامه ناحیه‌ای، ۱۲۸ برنامه حوزه‌ای و ۸۴۰ برنامه‌ پایگاهی را شامل می‌شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان بیان کرد: برگزاری اختتامیه دومین جشنواره رسانه‌ای بانوان «حریم رسالت» که روز گذشته در مجتمع زیبا کنار برگزار شد، یکی از ویژه‌ برنامه‌های بزرگداشت هفته بسیج بود که با حضور بیش از هزار شرکت‌کننده برگزار شد.

وی گفت: اجرای رزمایش جهادگران فاطمیه سه و اهدای ۸۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان و نودامادان کمتربرخوردار هم از دیگر برنامه‌های هفته بسیج است، همچنین ۱۲۵۰ گروه جهادی با حضور بالغ بر ۱۰ هزار نفر در استان طی این ۱۰ روز ۳۷۵۰ خدمت را در مناطق محروم ارائه می‌کنند.

سردار دامغانی بیان کرد: در بسیج آبرسانی ۷۱۱ روستا هدفگذاری شده بود که آبرسانی به ۳۷۰ روستا بر عهده بسیج سازندگی و بقیه روستاها بر عهده قرارگاه خاتم الانبیاء است؛ در این مرحله ۱۲۵ روستای استان با اعتبار ۵۰۳ میلیارد تومان از نعمت آب شرب پایدار برخوردار شدند، برای این روستاها ۷۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری انجام گرفته است. علاوه‌بر این بهره‌برداری از ۲۵ کیلومتر آسفالت راه روستایی و همچنین ۲۸ واحد مسکن مددجویی از دیگر اقدامات بزرگداشت هفته بسیج است.

فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: برگزاری اجتماع فرماندهان پایگاه‌های رشت، تجمع اعضای بسیج دانشگاهیان استان در دانشگاه گیلان، برگزاری جشنواره‌های مختلف فرهنگی ویژه دهه هشتادی‌ها، اجرای میز خدمت جهادی، اعزام کاروان‌های پزشکی به مناطق محروم، برنامه‌ریزی برای برگزاری ۱۷۰ نشست روشنگری جهاد تبیین، برگزاری همایش اقتدار بسیج و همچنین برگزاری تجمع ۶ هزار نفری بسیجیان در رشت، اجتماع دختران حاج قاسم، اعزام کاروان راهیان نور دانش‌آموزی، برگزاری رزمایش رسانه‌ای، دیدار با ۷۰۰ خانواده شهید بسیجی و ایثارگران، برگزاری اجتماع خادمین شهدا در گلزارهای شهدای استان، برگزاری تجمع میعاد رضویون از جمله برنامه‌های بزرگداشت هفته بسیج در استان است.

وی تصریح کرد: گیلان علی رغم اینکه استان برخورداری به نظر می‌رسد، اما در استان فراتر از آنچه که به‌نظر می‌رسد ظرفیت کار وجود دارد، در حال حاضر تمرکز بر روی آبرسانی و مسکن محرومین است و همه محرومیت‌ها را نمی‌توان در بازه زمانی کوتاه برطرف کرد.

سردار دامغانی با اشاره به در پیش بودن انتخابات، گفت: سپاه به هیچ عنوان در انتخابات در حمایت از هیچ فرد، جناح و گروهی ورود نمی‌کند اما در امنیت، سلامت، مشارکت و جهاد تبیین انتخابات تکلیف دارد که انجام وظیفه می‌کند، زیرا سپاه لشکر انقلاب است و برای نظام، مردم و ولایت هزینه می‌کند.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
جست و جو
روزنامه نسیم
گزارش تصویری
پیوندهای مرتبط