مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان خبر داد

بهره برداری از ۸۸ پروژه راهداری گیلان در دهه فجر

۱۲بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱:۴۹ PM 69

بهره برداری از ۸۸ پروژه راهداری گیلان در دهه فجر

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از به بهره برداری رسیدن ۸۸ پروژه راهداری با بیش از ۲۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار طی دهه فجر امسال خبر داد و گفت: ۱۳ دستگاه ابنیه فنی در قالب ۱۳ پروژه و با اعتبار ۲۲۶ میلیارد ریال بازسازی و بهسازی شدند.

غلامعلی نیک فهم از بهره برداری پروژه های راهداری استان گیلان در دهه فجر خبر داد و اظهار کرد: در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۸۸ پروژه راهداری با اعتباری معادل ۲۲۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

وی از افتتاح ۳۹ پروژه راه شامل احداث، بهسازی و آسفالت راه های روستایی به طول ۷۲ کیلومتر و با هزینه ۱۰۲۰ میلیارد ریال خبر داد و تصریح کرد: همچنین هفت پروژه بهسازی و آسفالت محورهای اصلی و شریانی به طول ۳۶ کیلومتر و با اعتبار ۵۸۸ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه در زمینه روشنایی راه ها نیز ایجاد هفت نقطه در قالب هفت پروژه با هزینه ۳۰ میلیارد ریال در دستور کار است، گفت: ایجاد روشنایی طولی به میزان ۷.۵ کیلومتر در قالب دو پروژه و با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال انجام شده است.

نیک فهم در مورد احداث و بهسازی ساختمان ها نیز خاطرنشان کرد: احداث ساختمان اداری در شهرستان املش با ۴۵ میلیارد ریال، احداث و بازسازی دو باب سوله نمک و ماشین آلات با اعتبار پنج میلیارد ریال، بهسازی ۹ باب راهدارخانه با هزینه ۱۸ میلیارد ریال و همچنین یک باب بهسازی ساختمان پلیس راه با ۳۰ میلیارد ریال از جمله آن است.

وی در رابطه با احداث و بازسازی پل و ابنیه فنی به ساخت یک دستگاه پل با ۹۵ میلیارد ریال اشاره کرد و افزود: ۱۳ دستگاه ابنیه فنی در قالب ۱۳ پروژه و با اعتبار ۲۲۶ میلیارد ریال بازسازی و بهسازی شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان عنوان کرد: با ۴۱.۵ میلیارد ریال اعتبار نیز شش دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راهداری را بازسازی کردیم.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
جست و جو
روزنامه نسیم
پیوندهای مرتبط