معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد:

پایان طغیان مسمومیت در رضوانشهر

۱۹تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۰۳ PM 53

پایان طغیان مسمومیت در رضوانشهر

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان پایان طغیان مسمومیت در رضوانشهر را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(  گیل وب دا) ؛ دکتر سید محمود رضوانی - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جمع خبرنگاران با اشاره به پیشینه طغیان مسمومیت اخیر تعدادی از شهروندان رضوانشهر، اظهار کرد؛  از هشتم تیرماه گزارش شد که بیمارانی با حالت تهوع، استفراغ و دل‌درد به مراکز درمانی از جمله بیمارستان رضوان‌شهر مراجعه کردند که بدون حتی یک مورد بستری به صورت سرپایی مداوا و مرخص شدند.
وی با بیان اینکه شمار مراجعان رضوانشهری به مراکز درمانی با کنترل آب کاهش یافته، افزود: اکنون میتوانیم پایان طغیان مسمومیت را در رضوانشهر اعلام کنیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تشریح دلایل مسمومیت شهروندان رضوانشهری، گفت: بارندگی شدید هفتم تیرماه، فرسودگی شبکه لوله‌کشی و مشاهدات و علایم بالینی بیماران، «ظن آلودگی آب» در بخشی از شهر رضوانشهر را محتمل می‌کرد.
دکتر رضوانی با اطمینان به شهروندان رضوانشهری مبنی بر اینکه منابع آب شرب شهرستان مستقیماً توسط کارشناسان بهداشت نظارت و پایش می‌شود، تصریح کرد: خوشبختانه با اقدام سریع و مناسب مسوولان‌ شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در حال حاضر آب شرب رضوانشهر قابل قبول و مطلوب بوده و جای نگرانی وجود ندارد.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
جست و جو
روزنامه نسیم
گزارش تصویری
پیوندهای مرتبط