رئیس گروه ساخت شناورهای سطحی وزارت دفاع:

"دیلمان" با دکل سه بعدی، قابلیت رهگیری انواع اهداف سطحی و زیر سطحی را دارد

۷آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۱ AM 132

رئیس گروه ساخت شناورهای سطحی وزارت دفاع با بیان اینکه ناوشکن تمام ایرانی دیلمان جمهوری اسلامی ایران از سری ناوشکن‌های کلاس جماران است، گفت: دیلمان از پیشرفته‌ترین کلاس موج‌ها و دارای دکل پیشرفته است که این دکل سه بعدی قابلیت رهگیری انواع اهداف هوایی مانند جنگنده‌ها، پهبادها، بالگردها، موشک‌ها و اهداف سطحی را دارد.

امیر دریادار داوود قلی‌زاده در حاشیه الحاق ناوشکن دیلمان به ناوگان شمال نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندر انزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ناوشکن تمام ایرانی دیلمان جمهوری اسلامی ایران از سری ناوشکن‌های کلاس جماران است.

امیر دریادار قلی‌زاده تصریح کرد: ناوشکن دیلمان قابلیت این را دارد که اهداف سطحی و هوایی را رهگیری و اطلاعات را برای انهدام به مدیریت فرماندهی انتقال دهد.

وی با بیا اینکه دیلمان قابلیت تا سه ماه ماندگاری در دریا را دارد، افزود: این ناوشکن قابلیت شناسایی انواع اهداف زیر سطحی را دارد و می‌تواند با شناسایی و رهگیری آنها را منهدم کند.

امیر دریادار قلی زاده گفت: توانستیم با تغییراتی در سیستم رانش، قابلیت اطمینان شناور را بالا ببریم و تغییراتی که در طراحی و ساخت بدنه ایجاد شده، این شناور را رادار گریز کرده است.

رئیس گروه ساخت شناورهای سطحی وزارت دفاع تاکید کرد: این شناور با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همچنین نظارت و طراحی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران ساخته شده و در آینده نزدیک هم با همکاری سازمان و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در زمینه شناورها و رزم‌ناوهای با تناژ ۶۰۰۰ تن خبرهای خوبی برای ملت خواهیم داشت.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
جست و جو
روزنامه نسیم
گزارش تصویری
پیوندهای مرتبط