سرپرست منابع طبیعی گیلان هشدار داد

آماده باش مقابله با حریق در جنگل های گیلان تا دوشنبه

۵آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۳ AM 116

آماده باش مقابله با حریق در جنگل های گیلان تا دوشنبه

سرپرست منابع طبیعی گیلان، از آماده باش کلیه نیروهای یگان حفاظت این اداره کل طی روزهای پیش رو خبر داد و گفت: از مردم محلی و روستاییان حاشیه جنگل و کلیه گردشگران انتظار داریم اقدام به افروختن آتش نکنند.

سید مازیار رضوی با اشاره به پیش‌بینی تداوم وزش باد گرم از بعد از ظهر امروز لغایت دوشنبه، اظهار کرد: به دنبال افزایش دما و وزش باد گرم، شاهد کاهش رطوبت هوا در تمام مناطق به ویژه جنگل ها و مراتع هستیم.

وی با بیان اینکه ریزش برگ‌های خشک و گونه‌های علفی در کف جنگل‌ها، این مناطق را مستعد شعله ور شدن می‌کند، تصریح کرد: از مردم محلی و روستاییان حاشیه جنگل و کلیه گردشگران انتظار داریم اقدام به افروختن آتش در این شرایط آب و هوایی نکنند؛ در صورت استفاده از آتش از رها کردن خاکستر آن نیز خودداری شود.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به ماده ۴۷ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع، یادآور شد: آحاد مردم و مسئولان در حفاظت از عرصه های جنگلی مسئول هستند و لذا در صورت مشاهده هرگونه حریق در جنگل ها نیازمند مشارکت و همکاری همه نیروهای امدادی و آتش نشانی و اداری و بسیجی در کنار مردم طبیعت دوست جهت اطفا هستیم.

رضوی از آماده باش کلیه نیروهای یگان حفاظت این اداره کل طی روزهای پیش رو خبر داد و متذکر شد: جنگل متعلق به آحاد مردم است و باید از انفال حفاظت کنیم.

وی همچنین از اطفای کامل حریق در جنگل‌های منطقه درفک رودبار خبر داد و اضافه کرد: حدود ۵.۵ هکتار از عرصه‌های جنگلی این مناطق به صورت سطحی دچار حریق شد که هم‌اکنون اطفا شده است.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
جست و جو
روزنامه نسیم
گزارش تصویری
پیوندهای مرتبط