استاندار گیلان عنوان کرد

اهتمام دولت در تامین رفاه عمومی و مهار گرانی

۱۲بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱:۴۸ PM 71

اهتمام دولت در تامین رفاه عمومی و مهار گرانی

استاندار گیلان با اشاره به اهتمام دولت در تامین اشتغال و مسکن و رفاه عمومی و کالاهای اساسی، عنوان کرد: دغدغه مردم مهار تورم و گرانی و نظارت بر بازار و قیمت کالاهاست که با تلاش دولت محقق می شود.

اسدالله عباسی امروز، ۱۲ بهمن ماه در ویژه برنامه آغاز دهه فجر و سالروز ورود معمار کبیر انقلاب اسلامی به میهن که در گلزار شهدای رشت برگزار شد، با بیان اینکه امام خمینی(ره) به ما درس آزادگی و عدالت داد، اظهار کرد: گفتمان عدالت اجتماعی امام این کشور و نظام را در مسیر پیشرفت و تعالی قرار داده است.

وی امام راحل را یکی از انقلابی ترین چهره های دوران معاصر دانست و افزود: امام به ما عزت و آبرو و حیثیت و اقتدار داد و نقشه راه انقلاب را برای ما ترسیم کرد و امروز سکاندار هدایت کشور، مقام معظم رهبری است که به درستی این کشتی نجات بخش انسان ها و امت اسلامی را هدایت می فرمایند.

استاندار گیلان دهه فجر انقلاب اسلامی را فرصت تجدید میثاق با شهدای والامقام دانست و تصریح کرد: شهدا حاضر و ناظر بر اعمال ما هستند و لذا باید خدمتگزاری صادقانه به مردم انقلابی و ولایتمدار گیلان را سرلوحه کار خویش قرار دهیم و آنچه در توان داریم در راه اعتلای نظام دریغ نکنیم.

عباسی گفت: دشمن جنگ نظامی را بر ما تحمیل کرد، اما نتوانست، تحریم های ناجوانمردانه را اعمال کرد و به نتیجه نرسید، نفوذ فرهنگی را طراحی کرد، اما سرخورده شد و امروز جنگ ترکیبی و اغتشاش را راه اندازی کرد، اما باز هم شکست خورد.

وی تحرکات اخیر دشمن را نشان از عصبانیت آن و گواهی بر اقتدار نظام جمهوری اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: توهین به ساحت مقدس قرآن و پیامبر عظیم الشان و حریم ولایت شکست دشمن را بیش از پیش اثبات کرد.

استاندار گیلان اسلام و قرآن و ولایت فقیه و سپاه پاسداران را نقاط قوت و اقتدار انقلاب دانست که مورد هجمه دشمن است و یادآور شد: دشمن در جریان انتخابات ریاست جمهوری خیلی تلاش کرد تا حضور مردم پای صندوق های رای را کمرنگ جلوه دهد و در این راستا با کمک ایادی داخلی بر طبل ناامیدی کوبید، اما ملت، دولت انقلابی را انتخاب کردند.

عباسی با بیان اینکه دولت سیزدهم توانسته مسیر خنثی سازی تحریم ها را طراحی کند، ادامه داد: دشمن امروز جنگ ترکیبی را به راه انداخته تا نظام و دولت را در مسیر توسعه از حرکت بازدارد، اما مجددا شکست خواهد خورد.

وی با اشاره به همه مشکلات و موانع بر سر راه انقلاب، تاکید کرد: امروز ۴۴ سال اقتدار و افتخار نظام اسلامی را جشن می گیریم و قدردان گفتمان «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» به عنوان هدیه امام خمینی(ره) به ملت هستیم و قطعا مسیر انقلاب را مقتدرانه ادامه می دهیم و نمی گذاریم که دشمن ما را منحرف کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه حرکت در مسیر آرمان های امام و منویات رهبر انقلاب و اسناد بالادستی و سیاست های ابلاغی را در بخش های فرهنگی و اقتصادی با قدرت ادامه می دهیم، گفت: دشمن تلاش می کند حواس دولت را پرت کند تا توان خدمت صادقانه را نداشته باشد، اما مادامی که پایبندی ما به آرمان ها و ارزش های نظام و شهداست و روحیه انقلابی و جهادی داریم، شکست ناپذیر خواهیم بود.

وی با بیان اینکه درخت تنومند انقلاب به زودی ثمربخش خواهد بود و میوه های این شجره طیبه را نسل جوان خواهند برداشت، عنوان کرد: در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و فریضه جهاد تبیین وظیفه داریم دستاوردهای نظام را اعلام کنیم؛ اینکه چگونه قبل از انقلاب تحقیر شده بودیم و همه امور کشور در اختیار استکبار بود و مستشاران غربی برای ملت تصمیم گیری می کردند، اما امام خمینی(ره) گفتمان استکبارستیزی را در وجود نسل انقلاب پرورش داد و امروز نیز مقام معظم رهبری این روحیه و گفتمان را در نسل جوان متبلور و شکوفا فرموده اند.

عباسی با اشاره به بروز و ظهور نبوغ و استعداد جوانان ایرانی در عرصه های علمی و صنعتی و فرهنگی و اقتصادی و امنیتی، افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه ها حرف برای گفتن دارد و دشمن در جریان جنگ سخت متوجه اقتدار نظام شده و اکنون باید افسران جنگ نرم را به صف کنیم تا در این عرصه هم پیروز شویم.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم علیرغم همه مشکلات اقتصادی توانسته استقراض بانکی را صفر کند، گفت: مبارزه با کرونا، افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان، هدفمندی یارانه ها و مردمی کردن اقتصاد با هدف نجات کشور از اقتصاد یارانه ای نیز با همت دولت سیزدهم محقق شده است و به زودی فضای مثبتی در کشور ایجاد می شود.

استاندار گیلان از افتتاح پروژه های عمرانی و اقتصادی و فرهنگی و کشاورزی و صنعتی و گردشگری گیلان با سرمایه گذاری ۴۵۰۰ میلیارد تومانی در دهه فجر امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: در بخش اشتغال نیز شاهد تحقق ۹۶ درصدی وعده دولت در ایجاد ۳۰ هزار شغل هستیم؛ در بخش مسکن نیز عمده موانع رفع شده و زمین ۲۳ هزار واحد مسکونی را تامین کردیم.

عباسی ادامه داد: از ۲۹ هزار متقاضی مسکن واجد شرایط در استان، بستر ۲۷ هزار واحد مسکونی را عملیاتی کردیم و تاکنون ۶۷۰۰ متقاضی موفق به پرداخت اولیه و تسهیلات دولتی ۳۵۰ میلیون تومانی شدند.

وی با اشاره به اهتمام دولت در تامین اشتغال و مسکن و رفاه عمومی و کالاهای اساسی، عنوان کرد: دغدغه مردم مهار تورم و گرانی و نظارت بر بازار و قیمت کالاهاست که با تلاش دولت محقق می شود.

استاندار گیلان به حضور سفرای کشورهای منطقه در استان و امضای قراردادها و تفاهم نامه های همکاری اشاره کرد و متذکر شد: به زودی گیلان را به هاب کالاهای تجاری آسیای میانه و قفقاز و اوراسیا تبدیل خواهیم کرد و اقتصاد کشاورزی، اقتصاد دریا و اقتصاد دانش بنیان را راه اندازی می کنیم.

وی با اشاره به سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومانی در بخش برق رسانی استان طی امسال، بیان کرد: توسعه گازرسانی و آب رسانی و برق رسانی و راه سازی از ثمرات انقلاب اسلامی است تا خواسته مردم را اجرایی کنیم.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
جست و جو
روزنامه نسیم
پیوندهای مرتبط